Narozeninová oslava
Narozeninová oslava

Narozeninová oslava bez starostí

Narozeniny jsou důležitým obdobím každého z nás. Je to den, kdy jste se nejen narodili Vy, ale také den, kdy se lidem kolem Vás změnil život. Narozeniny se dále také rozdělují do dvou skupin. Jednou skupinou jsou klasické narozeniny, které máme každý rok, druhou skupinou jsou tzv. kulatiny. Kulatiny,  neboli kulatá životní jubilea, jsou narozeniny, kdy je počet let dané osoby kulatý. Například  50 let, 60 let apod.

Důležitým rokem pro přípravu oslavy bývají 15. a 18. narozeniny, kdy rodiče těchto dětí připravují narozeninové oslavy. Každé dítě touží mít na své 15. či 18. narozeniny narozeninovou oslavu. V mnoha zemích bývá zvykem narozeniny oslavit alespoň v rodinném kruhu. Součástí jsou pochopitelně dárky a nezapomíná se ani na dort. Narozeninové dorty bývají ozdobeny svíčkami, jejichž počet vystihuje aktuální věk oslavence. Někdy se místo počtu svíček dávají na dort svíčky ve tvaru číslic.

V některých zemí bývá součástí narozeninové oslavy také zvyk jménem „dát hobla“, Dva lidé chytí oslavence za ruce a nohy a kývou s ním tak, aby narážel o třetího člověka, který klečí. Počet zhoupnutí se odvíjí podle počtu dosaženého věku oslavence. Součástí narozeninových oslav, kde jsou oslavenci nízkého věku, bývá zvykem tak najmutí klauna, který po celou dobu předvádí legrační kousky a snaží se členy narozeninové párty rozesmát. Příprava narozeninové oslavy není jednoduchá. Pokud se nechcete zbytečně trápit vymýšlením různých překvapení a dekorací, nechte si oslavu připravit od opravdových profesionálů, kteří celou oslavu zajistí za Vás.  Vy tak ušetříte čas a oslavenec bude překvapen originalitou a dokonalou párty.

bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
relaxace
100%
náročné fyzicky
17%
pro děti
100%
štěstí
83%
nadšení
79%
vzrušení
38%
adrenalin
15%
náročné psychicky
69%
sebepoznání
66%
zkušenosti
65%
rozhled
43%

Kamila Čechová
pro děti 100%
náročné fyzicky 24%
relaxace 100%

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.